מראה ושפת גוף

10 דרכים להפגין ביטחון עצמי בעזרת שפת גוף

business-suit-690048_1920

חשוב שתדע מה עליך לעשות כדי להיות ולהראות בעל ביטחון עצמי ולא חסר ביטחון. להלן 10 דברים שחשוב שתשים לב אליהם:

 

מספר 10 –  המנע מהכיסים

תשאיר את הידיים מחוץ לכיסים. אנחנו שמים ידיים בכיסים כשאנחנו מרגישים לא בנוח או לא בטוחים לגבי עצמנו. וכל עוד הידיים שלך יהיו בכיסים זה בדיוק מה שאנשים אחרים יחשבו עליך.
להשאיר את הידיים בחוץ מראה בטחון ומדגים לאנשים אחרים שאין לך מה להסתיר. ידיים בכיסים גם יגרמו לך להיות שפוף ולהשען על הכיסים. כאלטרנטיבה תנסה לשים את הידיים על הירכיים שלך; זו פוזה שמקרינה הרבה יותר בטחון.

מספר 9 – אל תעשה תנועות עצבניות

גבר שלא יכול לעמוד בשקט הוא גבר שדואג, מתוח ובוודאי לא בטוח בעצמו. הידיים שלך יכולות להיות האויב הכי גדול שלך – תשמור עליהן שקטות ויציבות. אין בעיה לדבר עם הידיים, אבל תשמור על המחוות שלך רגועות ותחת שליטה. כשאתה יושב תמנע מלהרעיד את הרגל או מכל תנועה כזו שמעידה על חוסר שקט ועצבנות.

מספר 8 – תסתכל קדימה

אומנם זה מרגיש טבעי להסתכל לכיוון הרגליים כאשר אנו הולכים, אבל הדבר הזה משדר לאחרים שאתה לא רוצה לדבר או לתקשר איתם. ואם אתה לא שם לב אתה יכול בקלות להתרגל להסתכל למטה כל הזמן. שמור על הסנטר שלך למעלה ועל העיניים קדימה, אפילו כשאתה הולך לבדך ברחוב.

מספר 7 – תעמוד ישר עם הכתפיים לאחור

אחד הדברים החשובים ביותר בשפת גוף הוא היציבה שלך. עמידה ישרה היא אחת הדרכים החשובות לשדר בטחון עצמי. תתרכז בלדחוף את הכתפיים מעת אחורה כשאתה עומד או הולך. רק קצת, לא יותר מדי. תנסה מול מראה – אתה תופתע כמה זה משפיע על איך שאתה נראה.

מספר 6 – שים לב איך אתה הולך

אדם שבטוח בעצמו לא גורר את עצמו ממקום למקום. יש לו הליכה יציבה, עם צעדים ארוכים. זה משדר שהוא הולך לאן שהוא, הוא לא סתם מסתובב. צעד רחב ובטוח משדר בטחון.

מספר 5 – לחיצת יד יציבה

מכיר את זה שלפעמים אתה לוחץ למישהו את היד והיד שלו מרגישה כאילו אתה מחזיק דג מת ביד..?
אל תהיה הבחור הזה! תאחז ביד של האדם השני בבטחון, כאילו אתה לוחץ יד לחבר קרוב. אל תגזים ותמחץ לו את היד. והמנע מלהחזיק את היד שלו יותר מדי זמן.

מספר 4 – טפח את עצמך

מראה מטופח הוא הכרחי כאשר אתה רוצה לשדר בטחון עצמי. כאשר אתה מטפח את עצמך אתה מרגיש בנוח. אתה יודע שאתה מריח טוב, ונראה במיטבך. זה יסיר דאגות מיותרות וגם ישדר בטחון בפני עצמו. אתה רוצה שהמראה והריח שלך יעבדו לטובתך.

מספר 3 – חייך

תעשה נסיון. חייך לאדם אקראי ברחוב. לרוב הוא יחייך אליך חזרה. לא היית מעדיף שזו התגובה שתהיה לרוב האנשים כלפיך?
אנשים שבטוחים בעצמם מחייכים כי אין להם ממה לדאוג.

מספר 2 – אל תשלב ידיים

ידיים משולבות הן תנוחה מגוננת. אנחנו עושים את זה כאשר קר לנו או שאנחנו על המשמר או סתם כאשר אנו אטומים לאדם שמולנו. האם שומר הכניסה שמשלב את הידיים שלו נראה כמו מישהו שאתה רוצה לדבר איתו ?, לעבוד איתו ? רוב הסיכויים שלא. התפקיד שלו הוא להראות מאיים. התפקיד שלך הוא להיות חברותי, פתוח ובטוח בעצמך. אז תירגע קצת ותשאיר את הידיים שלך לא משולבות.

מספר 1 – השתמש במגע!

אל תהסס לטפוח לחבר על הגב כאות להערכה על משהו שהוא עשה. רוב האנשים יקבלו טפיחה על השכם או מגע בסגנון בכיף. הם ייהנו מסימן ההערכה והחיבה שהענקת להם.
אם למדת פסיכולוגיה בסיסית, אתה מכיר את הניסוי של פבלוב על התניה. בקצרה, אם חבר סיפר בדיחה טובה, שגרמה לכולם לצחוק הוא מרגיש טוב עם עצמו. אם ברגע הזה טפחת לו על הגב, אתה מקשר את התחושה הטובה הזו עם המגע שלך. אתה יוצר מעין "עוגן" חיובי. שקשור אליך. וזה אחד הדברים הטובים ביותר שבאפשרותך לעשות.
אנשים שלא בטוחים בעצמם ימנעו ממגע פיזי עם הזולת. אנשים שבטוחים בעצמם לא תהיה להם בעיה עם זה.

השאר תגובה