גישה לחיים

10 הדיברות לגבר האמיתי

tie-690084_1280

אחד מתוך מאה גברים הינו "גבר אמיתי", למעשה יש כאלו שטוענים כי הנתון הינו אחד מתוך אלף. אני לא יודע מה נכון, אבל בטוח שגברים אמיתיים הם זן הולך ונכחד. לא מכיר בית ספר המלמד "איך להיות גבר אמיתי" כחלק מתכנית הלימודים שלו.

רבים מהגברים האחרים הפכו להיות "רכים". הם למעשה ילדים שגדלו לגמרי, אבל מסיבה זו או אחרת לא הפכו לגמרי לגברים. הם אמנם גדלו פיזית, למדו להרוויח כסף, לטפל במשפחה ולעשות עוד הרבה דברים, אבל הם מעולם לא באמת הפכו להיות "גברים".

ישנן סיבות רבות מדוע הילדים האלו לא התפתחו להיות "גברים אמיתיים" אמנה את העיקריות:

 • חוסר של אינטראקציה בין אבות לבנים
 • חוסר של טקס "חניכה" בתרבות המודרנית
 • דמוניזציה של הדמות הגברית
 • תרבות ה "feel good" המעודדת אנשים להיות "עצמם" ולהגיד להם שהם טובים מספיק כשלעצמם, אפילו אם אין להם תכונות טובות
 • שחיקה של מושג ה "יושר" בחברה

העליה של הפמיניזם

כאשר מישהו אומר את המילה "סקסיסטי" או "סקסיזם" זה מעלה מחשבות על גברים שרואים נשים כאובייקטים לסקס ורוצים לשמור אותן בבית, שיגדלו ילדים ויבשלו אוכל. אולם בתקופה האחרונה יש סקסיזם יותר נפוץ ויותר שטני הנקרא פמיניזם.

הפמיניזם אמנם לא התחיל באופן הזה, אך נהפך להיות סקסיזם עם תמיכה. כיום פמיניזם מעודד נשים להיות חסרות כבוד ומתנשאות כלפי גברים, על בסיס ההנחה שלהיות גבר זה לא יותר מאשר להיות יצור ברוטלי השולט בנשים. גברים גודלו תחת ההתנהגות הזו. בשילוב עם הפער הטכנולוגי בין האבות לבנים, והעובדה כי הבנים רואים פחות ופחות את אבותיהם, גורמת לכך שהילדים סופגים את הרושם שהם נחותים לנשים ושכל מה שקשור ללהיות גבר זה רע.

במאמר זה לא אכנס לעומק בחקר הסיבות שגרמו למצב הזה. פה ארשום את מה שלדעתי הן אבני הבניין להיות האדם "גבר אמיתי" . עדיף להתמקד בפתרונות ולא בבעיה.

להלן 10 דיברות ל "גבר האמיתי"

1. קבל החלטות אמיתיות.

גבר אמיתי מבין ומכבד את הכוח של הבחירה. הוא חי חיים שהוא יוצר בעצמו. הוא יודע שהחיים נתקעים כאשר הוא כושל בביצוע החלטה ופורחים כאשר הוא בוחר מסלול ברור.

כאשר גבר אמיתי מקבל החלטה, הוא פותח את הדלת שהוא רוצה וסוגר את הדלתות שהוא לא רוצה. הוא ננעל על המטרה שלו כמו טיל מתביית. אין שום עירבון שהוא יגיע למטרה, והוא יודע את זה, אבל הוא גם לא צריך כזו הבטחה. הוא פשוט נהנה מהתחושה של קבלת ה "בלתי נמנע" ברגע שלח. על כפתור השיגור.

גבר אמיתי לא חייב את האישור של אחרים. הוא מוכן ללכת אחרי ליבו לכל מקום שזה יוביל אותו. כאשר גבר הולך אחר משאת ליבו זה לא ישנה לו גם אם כל העולם הולך נגדו.

2. שים את מערכות היחסים שלך במקום שני.

גבר שטוען שהמחויבות מספר 1 בחייו היא הקשר שלו עם בת הזוג (או עם המשפחה) הינו חלש מדי או שקרן מדי בשביל לסמוך עליו. הנאמנות שלו ממוקמת במקום הלא נכון. גבר שמעריך אנשים בודדים מעל היושרה שלו הוא רדוד ולא בעל חשיבה חופשית.

גבר אמיתי יודע שעליו להתחייב למשהו גדול יותר מאשר לספק צרכים של כמה אנשים. הוא לא מוכן להיות מבוית, אבל מוכן לקבל את האחריות שבאה עם אתגרים גדולים. כאשר אחרים רואים שגבר מחויב ללא עוררין לערכיו והאידיאלים שלו, הוא זוכה באמונם ובכבודם, אפילו אם לא יקבל את תמיכתם הישירה. הדרך הבטוחה ביותר לגבר לאבד את הכבוד של אחרים (וגם את של עצמו) היא להפר את הערכים שלו עצמו.

החיים מגלים האם גבר מוכן להתקפל ולהיות נאמן לאחרים יותר מאשר נאמן לעקרונותיו. הרבה פיתויים יוצעו לגבר על מנת שיחשוף את הלויאליות האמיתית שלו. התמורה הגדולה ביותר לגבר היא חיים עם יושרה, והעונש הגדול ביותר הוא הנזק שיגרום לעצמו כאשר ישים משהו מעל היושרה שלו. הקרבת היושרה והערכים פירושה איבוד החופש.

3. תהיה מוכן להיכשל

גבר אמיתי מוכן לעשות טעויות. הוא מוכן להיות טועה. הוא מעדיף לנסות ולהיכשל מאשר לא לעשות דבר.

אמונה בעצמו, היא אחד הנכסים הגדולים ביותר של גבר אמיתי. כאשר הוא מפקפק ביכולת שלו במחשבות על כשלון, הוא מקטין את עצמו. גבר אינטליגנטי מתייחס לאפשרות של כישלון, אבל הוא לא מעסיק את עצמו בדאגות שווא. הוא מקבל את האפשרות לכישלון ויודע שיוכל להתמודד עם ההשלכות שלו.

גבר אמיתי גודל מכישלון יותר מאשר הוא גודל מהצלחה. הצלחה לא יכולה לבחון את יכולתו כפי שכשלון יכול. להצלחה יש את האתגרים שלה, אבל גבר לומד יותר על עצמו כאשר הוא לוקח אתגר שמעורבת בו מידה של סיכון. כאשר גבר משחק על בטוח, הוא מאבד את החיות שלו.

4. תהיה בטוח בעצמך

גבר אמיתי פועל ומדבר בביטחון , הוא האדון של הגישה שלו

גבר אמיתי לא מאמץ יציבה המציגה בטחון עצמי בגלל שהוא יודע שהוא יצליח. הוא לרוב יודע שכשלון הינו תוצאה אפשרית. אבל גם כאשר סיכויי ההצלחה הם בבירור נגדו, הוא עדיין שופע בטחון עצמי. זה לא בגלל בורות או הכחשה. זה בגלל שהוא מוכיח לעצמו שיש לו את הכוחות לעלות מעל הספקות העצמיים שלו. זה בונה את האומץ שלו ואת ההתמדה.

גבר אמיתי מוכן להיות מובס ע"י העולם. הוא מוכן שהנסיבות מעבר לשליטתו יכריעו אותו. אבל הוא מסרב להיות מוכרע ע"י הספקות העצמיים שלו. הוא יודע שברגע שיפסיק לבטוח בעצמו, הוא כבר הפסיד. הוא ייכנע לגורל כאשר יידרש, אך מעולם לא ייכנע לפחד.

5. הבע אהבה באופן אקטיבי

גבר אמיתי מעניק אהבה ולא רק מקבל באופן פסיבי. גבר אמיתי הוא הראשון שיצית שיחה, הראשון שישאל מה צריך, והראשון להגיד "אני אוהב אותך" לחכות שהאדם השני יעשה את הצעד הראשון לא הולם אותו. היקום לא מגיב בחיוב להססנות.

גבר אמיתי צריך לשתף את האהבה שלו עם העולם. הוא חייב להיגמל מלהיות שואב אנרגיה מאחרים ולהפוך להיות חיוני, משדר אנרגיה.

6. תיעול מחדש של אנרגיה מינית

גבר אמיתי לא מסתיר את המיניות שלו. אם אחרים מתכווצים לפניו בגלל שהוא גברי מדי, הוא מרשה להם להתנהג ככה. אין שום צורך שהוא יוריד את האנרגיות שלו רק כדי לא להפחיד את המפוחדים. גבר אמיתי מקבל את ההשלכות של "להיות גבר" הוא אינו מתנצל על הטבע שלו.

גבר אמיתי חייב להיזהר שלא לתקוע את האנרגיה המינית שלו בשלב התשוקה. עליו לתעל את רוב האנרגיה המינית שלו לליבו ולראשו, במקומות בהם הוא יכול לשרת את הערכים הגבוהים במקום את היצרים החייתיים.

גבר שמתעל את האנרגיה המינית שלו לליבו מרגיש כל כך הרבה אנרגיה פועמת בתוכו, מניעה אותו לפעולה. הוא אינו מרגיש נוח לעמוד ללא תזוזה. הוא מרשה לאנרגיה המינית שלו להתפרץ דרך ליבו ולא רק דרך אברי המין.

7. התמודד עם הפחדים שלך

בשביל גבר אמיתי, לפחד ממשהו פירושו לקבל סיבה מעולה לעשות אותו. פחד של גבר צריך להיתפס כקריאה לפעולה. כאשר אדם מתחבא מהפחדים שלו, הוא יודע שהוא לא אמיתי עם עצמו. הוא מרגיש חלש, מדוכא וחסר אונים. לא משנה כמה חזק הוא ינסה לנחם את עצמו, הוא לעולם לא יוכל להתגבר על אי השקט הפנימי. רק כאשר יתמודד עם הפחד יכול גבר לחוות שלום עם עצמו.

סיכונים הופכים להיות ידידים טובים. הוא לא בורח ומתחבא מבחינות וסיכונים. הוא פונה לעברם.

גבר אמיתי מצליח או נכשל. פחדן לעולם לא מנסה. תוצאה אחת או אחרת אינה מטרידה גבר המסוגל להביט לפחדיו בגובה העיניים.

8. כבד את הגבריות של גברים אחרים

גבר אמיתי לא נרתע כאשר עומד מולו גבר אמיתי אחר. הוא מכבד את זה, ולא מנסה להקטין מערכו של הגבר האחר שמולו. הוא לא נכנס למאבקי כוחות, או מנסה להוכיח שהוא "יותר" גבר. גבר אמיתי יודע להביע הערכה כנה לגבר אחר. ולפרגן.

גבר אמיתי יודע שכדי להתפתח צריך לנסות , לעשות ולהכשל, וללמוד. ולכן לא ימנע מגברים אחרים את ההזדמנות ללמוד. גם אם הוא רואה את חברו נכנס להרפתקה שמועדת לכשלון, עליו לעודדו ולסייע בעדו, בעודו יודע כי זו הדרך לתת לחברו לגדול כגבר אמיתי.

דרכו של הגבר רצופה במכשולים. לרוב היא כוללת יותר כשלונות מהצלחות. מכשולים אלו עוזרים לגבר לגלות מה באמת חשוב לו. דרך נסיונות חוזירים לומד הגבר התמדה במרדף אחר ייעדים חשובים ונטישה של ייעדים שהם לא ראויים עבורו.

גבר אמיתי יכול ליפול לקרשים פעמים רבות. עבור כל עיקוב פיזי שהוא חובה, הוא נהנה מהתקדמות רוחנית, וזה מספיק עבורו.

9. קבל אחריות על מערכות היחסים שלך

גבר אמיתי בוחר את חבריו, מאהבותיו ואת מכריו באופן מודע. הוא באופן פעיל מחפש את חברתם של אנשים שמאתגרים וכאלו שנותנים לו השראה, והוא מוכן ברצון להשיל מעליו קשרים של אלו שמחזיקים אותו מאחור.

גבר אמיתי לא מאשים אחרים בבעיות היחסים שלו. כאשר מערכת יחסים אינה בקו אחד עם המסלול שבחר ליבו, הוא יוזם פרידה ועוזב בלי להאשים או להרגיש אשמה.

גבר אמיתי רואה עצמו אחראי לקשרים שהוא מכניס לחייו. הוא רואה אחרים אחראים להתנהגותם אך רואה עצמו כאחראי על ההחלטה לסבול כזו התנהגות.

גבר אמיתי מסרב למלא את חייו במערכות יחסים שליליות או הרסניות.

10. התפתח באופן תמידי

גבר אמיתי לעולם לא מפסיק ללמוד ולהתפתח. גבר אמיתי הוא איש העולם הגדול, הוא דואג להעשיר את עולמו הפנימי, לטפל בגופו, ולגדול כאדם.

בהצלחה!

תגובה אחת

 • איזה שטויות!!
  אני בחורה ואני אומרת לכם שאישה אמיתית רוצה שהגבר שלה ישים במקום הראשון אותה ואת המשפחה שלו!
  הוא כן צריך להתמודד עם הפחדים שלו אבל לדעת שהאישה שלו תמיד תהיה לצידו אם הוא יצטרך עזרה כמו שהיא רוצה שהוא יהיה לידה.
  יש באתר הזה המון שטויות במיץ!
  לא רק העשרת הדיברות האלה! כל מיני דברים שטותיים! וחוץ מזה שכל בחורה היא אחרת… לא כולנו אוהבות אותו הדבר, וכמו שאמרו לכם שזה שטויות שבנות לא רוצות מין זה לא כזה נכון, כי יש בנות שלא מודעות להרבה דברים מינים, יש לי חברות שאני יודעת שהן לא חולמות על כל השטויות שהאתם כותבים כאן ויש לי כאלה שכן, אז חבל שאתם סתם מטעים ומכללים.

השאר תגובה