גישה לחיים

איך להתמודד עם פרידה

girl-517555_1920

איך מתמודדים עם פרידה ?

פרידות הן חלק חשוב בחיים. בלי לשחרר קשר אחד אי אפשר להתחיל בקשר אחר. תדע שגם הגברים החזקים ביותר פגיעים כשזה נוגע לאהבה ורגשות. ההרגשה המגעילה שאתה מרגיש, זה קרה לכולנו! שמישהי זורקת אותך זה הדבר הכי כואב שאתה יכול לחוות במערכת יחסים. משיכה הדדית שפרחה לתוך מערכת יחסים אוהבת זה דבר שקשה לסיים כאשר אחד הצדדים מתחיל להרגיש לא בנוח מכל מני סיבות. זה כואב וקשה לקבל שהאדם שאותו אתה אוהב כבר לא איתך, ואתה צריך ללמוד איך להתמודד עם הפרידה.

ההבדל בין גבר לגבר מתבטא בכלים להתמודד, ובמהירות ההחלמה.

תרשה לעצמך להתאבל

תדע, ההרגשה הזו תחלוף. היא זמנית. גם שמישהו מת, מתאבלים, אבל הזמן גורם לנו לשכוח, ולהמשיך.

זה אותו המצב. תן לעצמך להתאבל, אבל תגביל את ההתאבלות בזמן. זה בסדר לרחם על עצמך ליומיים שלושה. יותר מזה לא מקובל.
תבכה אם אתה צריך, זה בסדר. תרשה לעצמך להתאבל; זה הצעד הראשון בהחלמה.

שתף את הרגשות שלך בכנות עם עצמך

שתף את הרגשות שלך עם עצמך. כן, כן… לא התבלבלתי במילים. עם עצמך. לפעמים אנחנו לא לגמרי כנים עם עצמנו, ומתחבאים מאחרי כל מיני מחשבות "הגיוניות" כמו. לא באמת אהבתי אותה… היא אדם מגעיל… ועוד. במקום להתמודד עם התחושות שלנו. דרך שעבדה לי אישית באחת הפרידות הקשות היתה לדבר לתוך ההקלטה בסלולארי שלי.(לכולנו יש רשמקול בסלולארי). תארתי לתוך המכשיר את ההרגשה שלי. את מה שעובר לי בראש באותו הרגע. זה לא היה קל. אבל ברגע ששמעתי את עצמי מתוך ההקלטה, מיד הבנתי איך אני מרגיש ומה אני בעצם לא מספר לעצמי.
זה שם אותך במקום אחר כאשר אתה מקשיב להקלטה של עצמך. פתאום אתה יכול לקבל פרספקטיבה על עצמך, כאילו אתה זה חבר אחר. הרי תמיד קל לתת עצות לאנשים אחרים.
דרך נוספת שיכולה לעבוד היא לשתף את התחושות שלך עם דף נייר. רשום איך אתה מרגיש ותקרא את זה. או שאם אתה מספיק אמיץ, תן לחבר טוב להקריא לך את מה שכתבת. זה יבעט אותך החוצה מהרחמים עצמיים שהרגשת.

אל תהפוך את הפרידה לנושא השיחה הקבוע שלך

אני לא ממליץ לנהל שיחות עם כל מי שמוכן להקשיב על המצב שלך. ראיתי גברים רבים שעושים את זה. מתמכרים לתשומת הלב וההקשבה של אנשים אחרים. ובלי לדעת רק מחזקים את התחושה המגעילה שלהם. מנציחים אותה יותר ויותר.
דבר עם חבר אחד, שניים מקסימום, ותקצה לזה זמן מוגדר ומוגבל. שזה לא יהפוך להיות ה"נושא" של השיחות שלכם.

תנצל את ההפסקה

תתיחס לזמן אחרי הפרידה כזמן איכות עם עצמך. בדרך כלל בתוך קשר אנחנו שוכחים את עצמנו.(דבר שלרוב מוביל לפרידה…). מפסיקים את התחביבים שלנו, מנתקים קשר עם חברים. שוכחים את המטרות שלנו בחיים ועוד. תנצל את ההפסקה הזו כדי להסתכל על החיים שלך כמכלול. האם אתה בכיוון שאליו אתה רוצה ללכת?

תזיז את עצמך

תרשם לחדר כושר! אם אתה עדיין לא מנוי בחדר כושר, הגיע הזמן. גם תכיר אנשים חדשים. וגם הפעילות הגופנית תחזיר לך ערך עצמי. ברגע שתלך לחדר הכושר ותפעיל את הגוף, תבנית המחשבות שלך תשתנה. הדרך הכי קלה לשנות את מה שאתה מרגיש וחושב עליו, היא לשנות את מה שאתה עושה עם הגוף שלך.
כשאתה מרגיש מדוכדך ועצוב. תסתכל על עצמך. האם אתה עם הראש למטה? כתפיים שמוטות? גב כפוף? פרצוף חמוץ?
אם כן, תשנה תנוחה! תתישר. תחייך חיוך מאולץ וגדול. תזדקף. תקום. תקפוץ. תזוז. זה ישנה את איך שאתה מרגיש.

אל תשקע בניתוחים

מציע לך לשמור את ה"ניתוחים" האנליטיים לגבי למה הקשר הזה נכשל לרגעים פחות "רגשניים". אתה תבין איפה טעית רק כאשר תהיה מאוזן שוב. לפעמים אנשים פשוט לא מתאימים. וזה לא בגלל משהו ספציפי שעשית, או אמרת. או בגלל שלא קנית לה מספיק מתנות. אל תתיחס לסיבות שהיא נתנה לך לגבי הפרידה. לפעמים היא אפילו לא יודעת למה בדיוק ירד לה ממך. ולפעמים היא לא תרצה להעליב או לפגוע. בכל מקרה אין מה לטחון את הנושא. זה פשוט לא היה "זה" אם אתה מרגיש שלא היית במיטבך במערכת היחסים, תלמד מזה למערכת הבאה.

ציטוט מתוך הסרט רוקי בלבואה להשראה

תן לי להגיד לך משהו שאתה כבר יודע. העולם הוא לא רק שמש וקשת בענן. זה מקום אכזרי ונבזי ולא אכפת לי כמה קשוח אתה הוא יוריד אותך לברכיים וישאיר אותך שם לתמיד אם תתן לו. אתה או אני, או כל אחד אחר לא יכול להכות חזק כמו החיים.
אבל זה לא כמה חזק אתה יכול להכות שמשנה. זה כמה חזק אתה יכול לחטוף ועדיין לזוז קדימה. כמה אתה יכול לספוג ועדיין להמשיך קדימה. ככה מנצחים! אם אתה יודע מה אתה שווה אז צא ותיקח את זה.
אבל אתה חייב להיות מוכן לקבל את המכות, ולא להצביע על אשמים ולהגיד שאתה לא מצליח בגללו או בגללה או בגלל כל אחד אחר! פחדנים עושים את זה ואתה לא כזה! אתה יותר טוב מזה! אני תמיד אוהב אותך לא משנה מה יקרה. אתה הבן שלי, הדם שלי. אתה הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים. אבל עד שתתחיל להאמין בעצמך לא יהיו לך חיים

השאר תגובה